Biurko Resolute Desk jest dużym, dziewiętnastowiecznym biurem partnerskim, które służyło siedmiu prezydentom Stanów Zjednoczonych w biurze Oval Office w Białym Domu jako biurko Oval. Był darem królowej Wiktorii dla prezydenta Rutherforda B. Hayesa w 1880 roku i został zbudowany z drewna dębowego brytyjskiego statku eksploracyjnego HMS Resolute. Franklin Roosevelt poprosił o dodanie drzwi z pieczęcią prezydencką, aby ukryć nogi.

Fotele do biurek dla dzieci z regulowaną wysokością

Wielu prezydentów od czasu, gdy Hayes korzystał z biurka w różnych miejscach Białego Domu, ale w 1961 roku to pierwsza pani Jackie Kennedy wpadła na pomysł, za zgodą męża Johna F. Kennedy’ ego, aby po raz pierwszy przywieźć biurko Resolute do Biura Owalnego.

Krzesło do biurka dla dzieci w pokoju

Klasyczny fotel do biurek dla dzieci

Biurko zostało usunięte z Białego Domu tylko raz, po zabójstwie prezydenta Kennedy’ ego w 1963 roku, kiedy prezydent Lyndon Johnson pozwolił mu udać się na podróżną wystawę z Biblioteką Prezydenta Kennedy’ ego. Później była ona prezentowana w instytucji Smithsonian.

Wybierz krzesło do biurka dla dzieci:

Prezydent Jimmy Carter przywiózł biurko z powrotem do Biura Owalnego w 1977 roku, gdzie wykorzystali je prezydenci Ronald Reagan, Bill Clinton, George W. Bush, Barack Obama i Donald Trump. George H. W. Bush używał biurka C&O w Biurze Owalnym, ale trzymał je w biurze Resolute w Białym Domu. Pierwotny plan projektu i elewacja „Biura Prezydenta” powstała 9 września 1879 roku. Obecnie są one przechowywane przez Narodowe Muzeum Morskie w Greenwich w Anglii i można je oglądać online.

Fotele do biurek dla dzieci – wersja nowoczesna

Plany projektowe Narodowego Muzeum Morskiego z 9 września 1879 r. są rysunkami dwóch różnych prezentów zaproponowanych przez Admirałka, ale nigdy nie zrealizowanych,”Sekretaire” i „Biblioteka Tablica”. Stół biblioteczny i tajemnica Prezydenta nie zostały nigdy wprowadzone w życie, a proponowane prezenty zostały zastąpione biurkiem Williama Evendena Resolute 1880. Biurko Evenden dostarczone prezydentowi Hayesowi nie jest zgodne z planem przeprowadzonym w Greenwich, z wyjątkiem nakazu nakazującego, aby „było wykonane z drewna późnego statku arktycznego” Resolute „.

Plan wzornictwa biura przewidywał elementy ozdobne, które miały zostać włączone do proponowanego Tabeli Bibliotecznej, zostały przedstawione w tabelach dnia 9 września 1879 r. Plany wzornictwa pod napisem „ReAn image of the Desk rzekomo „Gift” przekazanym Prezydentowi Hayesowi, ukazały się jako grawerowanie stalowe 11 grudnia 1880 r. wydanie Illustrated New York’s Frank Leslie’s Illustrated New York: „Secretaire Made from the Timbers of the British Arctic Ship’ Resolute’ and Presented by Queen Victoria to the President of the United States. Pod obrazem półstrony znajduje się powiązany artykuł, który opisuje biurko z niedokładnościami” w następujący sposób.