Materace pogarszają się z biegiem czasu, a żywotność materaca zależy od różnych czynników, w szczególności materiałów, jakości wykonania, dbałości i żywotności użytkowej. Słaba jakość pianki komfortu warstwy pianki może ulec zauważalnemu pogorszeniu w ciągu 1 roku, podczas gdy rdzeń lateksowy o wysokiej jakości może trwać 20 lub więcej lat; wewnętrzne rdzenie sprężynujące zazwyczaj trwają około 10 lat. Warstwa komfortu jest prawie zawsze pierwszą powierzchnią, która ulegnie zniszczeniu, dlatego materace są często dwustronne, aby wydłużyć żywotność. Zamiast lub w uzupełnieniu warstwy komfortowej można zastosować oddzielną nakładkę, która zmniejsza zużycie i jest wymienialna bez wymiany całego materaca twardego lub miękkiego.

Materac twardy ile lat przetrwa

W Stanach Zjednoczonych gwarancje na materace są zazwyczaj udzielane na 10 lat lub 20 lat, czasami na 25 lat, chociaż dotyczy to w szczególności wad fabrycznych i szybszego niż normalnie pogorszenia jakości, a nie spodziewanego z czasem pogorszenia jakości. W Stanach Zjednoczonych od 2008 r. oczekuje się, że materace powinny trwać około 10 lat i jest to średnia liczba lat przechowywania materacy przez Amerykanów, choć różni się ona w zależności od grupy wiekowej.

neolux.com.pl/materace/lateksowe/

Oczekiwania te oparte są na szeregu czynników, w tym: boiska sprzedażowe; oczekiwaniu, że materace wytrzymają okres gwarancji, a więc odpowiednio 10 lat lub 20 lat; oraz porównaniu z innymi artykułami gospodarstwa domowego.

materace kokosowe odporne na wiele lat

Cykl wymiany materaców jest kluczowym czynnikiem wpływającym na dochody i zyski przemysłu materacowego – pięcioletni cykl wymiany wymiennika jest dwukrotnie wyższy niż na przykład dziesięcioletni cykl wymiany – a zatem przemysł materacy ma motywację finansową do skrócenia cyklu wymiany. W 1979 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Produktów Śpiących (ISPA) utworzyło w 1979 r. Lepiej Śpiącą Radę (BSC), której celem jest „skrócenie cyklu wymiany materaców„, a także zachęcenie ludzi do „inwestowania w lepszą pościel”.

Jeśli chodzi o badania naukowe, sfinansowane przez przemysł w 2006 r. badania przeprowadzone przez naukowców z Oklahoma State University na Uniwersytecie Państwowym w Oklahomie (finansowane przez BSC)  składające się z 59 osób z ubogim snem, którzy otrzymali nowe, bezpłatne wymienne materace dla istniejących materacy 5 lat lub starszych (średnio w wieku 9,5 roku), wykazały poprawę snu, zwłaszcza gdy istniejące materace były tanie.Wnioski te zostały wzmocnione przez dodatkowy raport statystyczny, który został sporządzony przez niektórych z tych samych autorów. BSC następnie przytoczyło to badanie w opublikowanym w ISPA czasopiśmie informacyjnym dla producentów materacy, BedTimes, w celu opowiedzenia się za częstszym cyklem wymiany, w szczególności za „rozważeniem wymiany materaca co pięć do siedmiu lat”; zalecenie opiera się w dużej mierze na tym studium.

Materac i jego wnętrze

Widzieliśmy również wiele trendów kolorystycznych. Naturalne odcienie łupków, węgla drzewnego i onyksu doskonale kontrastują z kremowo-białymi panelami widocznymi w wielu salonach wystawowych. Przyciągający i przyjemny wygląd. Oczywiście, z tak dużą ilością bieli, szarości i czerni, łóżka z jasnymi popami koloru, takich jak czerwony lub lipowy zielony, wyróżniały się.

  • Mój nowy materac może być trendem na kilka sposobów, a nie w innych. To jest w porządku. Co wieczór czuje się jak niebo.
  • Jest z tym tylko jeden problem.
  • Jest tak wygodna, że nie chcę wychodzić z łóżka rano. Niezły problem do załatwienia, prawda?

Chłodzenie „wydawało się być najczęstszym słowem, przez które biegaliśmy. Żel chłodzący. Chłodzenie włókien. Materiał do zmiany fazy. Nikt nie chce spać gorąco, a producenci chcą się upewnić, że tak się nie stanie