Rosjanie i Ukraińcy z Nowego Jorku, Long Island i New Jersey wycofują się do swoich rosyjskich domów z jamą jamajską w lasach Upaństwowego Nowego Jorku, aby odtworzyć doświadczenia z jamą jamajską z czasów sowieckich.

Noclegi Czaplinek a działka gospodarstw domowych

Działki Dacha zazwyczaj nie przekraczają 600 m2 (6 500 sq ft) powierzchni; w niektórych przypadkach ponad 1200 lub 1500 m2 (13 000 lub 16 000 sq ft), ale prawie nigdy nie przekraczają 0,96 ha (2,4 akrów). Dlatego są one zbyt małe, aby wyhodować jakąkolwiek dużą ilość owoców i warzyw, stąd czasami są również uprawiane na wydzielonych działkach w pobliżu. W czasach sowieckich, a czasem i obecnie, takie wydzielone działki często składały się z niewykorzystanych części pól rolnych należących do gospodarstw zbiorowych. Wiele małych działek z rodziny jagód, zwłaszcza tych, które zostały niedawno zakupione, nie jest wykorzystywanych do uprawy owoców i warzyw na dużą skalę. Zamiast tego są one często wykorzystywane do ogrodnictwa i sadzenia roślin egzotycznych.

noclegi Czaplinek

Ze względu na zwyczajowe i postrzegane wysokie koszty dobrego sprzętu, nawet stosunkowo duże działki są często uprawiane ręcznie przy użyciu sprzętu takiego jak łopata lub widelce. Jesienią uprawiane ziemniaki i inne rośliny są zbierane i przewożone do miasta, gdzie są przechowywane w piwnicach, ziemiankach (zwykle znajdujących się na nieużytkowanych działkach) lub w garażach samochodów osobowych.

Noclegi Czaplinek sposób na ucieczkę od hałasu

Wielu Rosjan woli samodzielnie uprawiać warzywa ze względu na powszechne przekonanie o nadmiernym stosowaniu agrochemikaliów w warzywach z supermarketów i sklepów spożywczych oraz wyższe koszty warzyw w sklepach i bazarach, zwłaszcza wśród osób starszych. Ponadto uprawa własnych zapasów żywności jest długą tradycją rosyjską, praktykowaną nawet przez wielu zamożnych Rosjan. Dla wielu jest to sposób na nawiązanie kontaktu z ziemią, samowystarczalność, a dla wielu sposób na ucieczkę od gospodarki kapitalistycznej.

Podczas gdy znaczna część Rosjan miejskich uprawia warzywa w swoich ogródkach jamy ustnej, w niektórych częściach społeczeństwa przekonanie, że Rosjanie miejscy stają się coraz bardziej samowystarczalni, jest mitem, a tylko około 15 procent warzyw jest uprawianych przez mieszkańców miast.

Najpopularniejsze owoce jarzębiny w regionach Rosji o chłodnym klimacie umiarkowanym to jabłko, czarna porzeczka, czerwona porzeczka, agrest, malina i truskawka (czasami także wiśnia, posag, śliwka, gruszka, rokitnik, Actinidia kołomikta, aronia czarna, aronia, aronia czarna, serwatka, słodki wiśniowy, śliwka gruszka, gruszka, rokitnik pospolity). Popularne warzywa i zioła to: ziemniak, ogórek, cukinia, dynia, pomidor, marchew, burak, kapusta, kalafior, rzodkiew, rzodkiew, cebula, czosnek, koper, pietruszka, rabarbar i szczaw.

Państwowe domki letniskowe przeznaczone dla urzędników państwowych, akademików, personelu wojskowego i innych VIP-ów noszą nazwę „gosdachas” (госдача, w skrócie государственная дача gosudarstvenna dachyaa- „state dacha”).