Wybierając produkt izolacyjny, należy pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak „izolator nadrzędny” Według firmy Building Sciences Corporation, wszystkie rodzaje izolacji sprawdzają się równie dobrze, gdy są prawidłowo zainstalowane i uszczelnione powietrzem.

Wydajność cieplna w domach ekologicznych

Maksymalizuj wartość R na dolara. Biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie izolatory są jednakowe przy prawidłowym zainstalowaniu i uszczelnione powietrzem.C celem jest maksymalizacja wartości R osiągniętej za dolara, który wydajesz. Możesz zobaczyć produkt, który uważa się za „izolator nadrzędny”, ponieważ osiąga wyższą wartość współczynnika R na cal izolacji. Ale wszystkie produkty o tej samej wartości R mogą równie dobrze izolować. W ten sposób należy dążyć do uzyskania jak największej wartości współczynnika R dla budżetu w wybranym materiale izolacyjnym.
Dbać o minimalną filtrację powietrza. Według Narodowego Stowarzyszenia Budowniczych Budowlanych (NAHB) Centrum Badawczego i kilku innych niezależnych badań. W przypadku gdy izolacja z włókna szklanego i izolacja z wełny mineralnej są połączone ze standardowymi praktykami uszczelniania powietrza. (w tym z folią folią lub kauczukiem) Infiltracja powietrza jest skutecznie zredukowana do niemal zera.

https://pakietbudowlany.pl/

Rozważ osiadanie produktu. Włókno szklane i wełna mineralna nie osiadają i nie osadzają się na włóknach szklanych i wełnie mineralnej, a jedynie osiadają w nieznacznej ilości – dzięki czemu ich właściwości cieplne są zachowane przez cały okres eksploatacji konstrukcji stalowej.

Badania stabilności UV. Izolacja z włókna szklanego i wełny mineralnej są odporne na promieniowanie UV, co oznacza, że nie ulegają kurczeniu lub utracie termicznej przy ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Pianka natryskowa jest podatna na działanie promieni UV, co może mieć negatywny wpływ na jej działanie.

Izolacja akustyczna do kontroli akustycznej w halach ze stali

Izolacja może pomóc stworzyć akustyczne środowisko dźwiękowe, w którym mieszkańcy budynku mogą korzystać z relaksującej, spokojnej przestrzeni – lub zwiększyć głośność bez przeszkadzania innym. Izolacja z włókna szklanego i wełny mineralnej daje Twoim budynkom przewagę, osiągając wysoki poziom kontroli dźwięku pomiędzy pomieszczeniami wewnętrznymi, pomiędzy sufitami i podłogami oraz ze źródeł zewnętrznych. Montaż listew z włókna szklanego lub wełny mineralnej jest również łatwym sposobem na kontrolę akustyczną ścian wewnętrznych bez konieczności zmiany praktyk budowlanych także podczas budowy magazynów stalowych .
Ratingi STC

  • Izolacja z włókna szklanego i izolacja z wełny mineralnej – Osiągnąć klasę przenoszenia dźwięku (STC) 438 jako część kompletnego systemu ścian 2″x4″ z ramą drewnianą
  • Izolacja z pianki natryskowej – Uzyskanie STC 37-398
  • Izolacja akustyczna i pochłanianie dźwięku
  • Izolacja z włókna szklanego i izolacja z wełny mineralnej – Współczynnik redukcji hałasu (NRC) do 1,0010 (przy NRC, wyższy jest lepszy)
  • Izolacja z pianki rozpylonej i izolacja celulozowa – Osiągnąć NRC z. 7510

Ochrona przeciwpożarowa w wybudowanej szeregówce

Izolacja z włókna szklanego i wełny mineralnej – są naturalnie niepalne – sprawdź kompleksowa budowa domów
Izolacja z pianki rozpylonej – Izolacja z pianki rozpylanej rozpylonej zapala się przy temperaturze 700°F.
Izolacja celulozowa – wymaga od producentów stosowania ok. 20% wagowych środków opóźniających działanie ognia w celu zmniejszenia palności. 13 Zwiększa to odporność ogniową, ale otrzymany materiał nie jest niepalny ani odporny na tlenie. Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wymaga od producentów celulozy, aby ostrzegali klientów, że produkty stwarzają zagrożenie pożarowe.

Wpływ na zdrowie budowania domów z konstrukcji stalowych

Izolacja z włókna szklanego i izolacja z wełny mineralnej – Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC), Narodowy Program Toksykologiczny Stanów Zjednoczonych (NTP) oraz Kalifornijskie Biuro Oceny i Zagrożeń dla Zdrowia Środowiskowego stwierdziły. Że włókna szklane i izolacje termiczne i akustyczne z wełny mineralnej nie są uznawane za czynniki rakotwórcze.
Nie stwierdzono bezpiecznego poziomu narażenia na izocyjaniany u osób uczulonych. Stwierdzono, że izocyjaniany są główną przyczyną chemiczną astmy związanej z pracą; zarówno narażenie na kontakt ze skórą, jak i drogą oddechową może wywoływać niekorzystne reakcje zdrowotne.

kompleksowa budowa domow na czas

Wilgoć

Izolacja z włókna szklanego i wełny mineralnej w domach w stanie surowym otwartym :
Nie wymagają czasu schnięcia lub utwardzania podczas instalacji – dlatego nie należy wprowadzać wilgoci do ubytku (w przeciwieństwie do pianki celulozowej i natryskowej, które są zazwyczaj stosowane na mokro)
Wchłania mniej niż 1% masy wilgoci – w przeciwieństwie do celulozy, która pochłania 5-20% masy.
Nieorganiczne produkty nieorganiczne – tzn. forma nie może się na nie odżywiać (w odróżnieniu od celulozy, która jest ekologiczna i potencjalnym źródłem pożywienia dla pleśni)
Dostępne są w batonach o specjalnych okładzinach i zaawansowanych technologicznie, inteligentnych opóźniaczach parochronnych – aby ułatwić odprowadzanie wilgoci z ubytku